פרק 40 חגיגי עם אריאל פרידן, הבעלים של חברת ההפקה פארדיסו

אריאל פרידן לא אוהב שאני מגדיר אותו ככה, אבל הוא אחד המפיקים הבכירים, הותיקים והתותחים בתחום. אולי הגדול מכולם. שאלתי אותו למה הוא עושה רק פרסומות, דיברנו על מצב תעשיית הפרסום בארץ בדגש על הפקות הסרטים, על ההתאמה לעולם הדיגיטל, על תקופת הפקות הראווה של שנות התשעים, על המלחמות בין משרדי הפרסום, על הפקות שהוא גאה בהן, על הביצים שרועדות כשהוא מסכים להפיק את ה"בלתי אפשרי", על עבודה עם לקוחות בינלאומיים, על צעירים בענף ועל ההצטרפות שלו למחאת השחיתות והתפקיד שהוא לוקח בה.

פרק 39- שיחה עם שחר בר דוד מייסד שרוטונים

שיחה עם מייסד שרוטונים על תוכן ויראלי ואיך אפשר להבטיח ללקוח שהסרטון שלו אכן יהיה כזה, על היחס הצונן שהם מקבלים ממשרדי הפרסום, על המותג "שרוטונים" שכוחו ירד, על החשיפה הפוחתת בפייסבוק, על הרווח הזעום שמקבלים היוצרים ביוטיוב, על הקמת "שריטה" מיזם התוכן החדש, על סוגיית זכויות היוצרים, על פוליטקלי קורקט, על מקושרים שהקים ועל המכירה לוואלה וגם טיפים שלו ליצירת תוכן ויראלי. #פרסום #שיווק #קריאייטיב #שרוטונים #ניררפואה #ערןארדן #מתןמהאהבתי #ענברזך #אלוןמוליאן #יניבויצמן #גיאלרר #נועהפילטר #אדםרובסון #איילסעדה #ניבפועל #יובלבינדר #ישירזיאל #דרורגנות #אדיו

פרק 38- שיחה עם ניסים דואק, בעל משרד היח"צ, ייעוץ תקשורתי וניהול משברים יוניק

שיחה קצת שונה עם ניסים דואק על תפקידו של משרד יחסי הציבור בעולם המשתנה שבו יש כל כך הרבה תוכן שיווקי, על החפיפה והתחרות עם משרדי הפרסום, על הכניסה לעולם הדיגיטל הצפוף, על היחלשות משרדי הפרסום מול התחזות יועצי התקשורת, על ניהול משברים של מותגים בעידן שבו הם חשופים כל היום ברשת, על היכולת לייצר קמפיינים שמעוררים באז של PR, על מהלכים של המשרד ללקוחות כמו AIG ודייסון, על השם הרע שנוצר ליועצי התקשורת לאחרונה, על רני רהב ותרומתו לתדמית הענף וגם תובנות חשובות על הכיוון שאליו הולך הענף.

פרק 37- שיחה עם נטלי מרכוס ואסף בייזר, יוצרי "היהודים באים"

נטלי ובייזר היו קופירייטרים במשרדי הפרסום הגדולים שעזבו את התחום והלכו לכתוב לטלוויזיה. היום הם היוצרים בין היתר של "היהודים באים", "אלישע" ו"צפוף". דיברנו על ההבדל ועל המשותף בין כתיבה וחשיבה פרסומית לבין יצירת תוכן טלוויזיוני, על תוכן שיווקי, על ההבדל בין תנאי העבודה, על שיווק תוכן טלוויזיוני וגם על הקריירה של כל אחד מהם בענף הפרסום.

פרק 36- שיחה עם דני קמושביץ, קופירייטר, איש תוכן וטאלנט

דני קמושביץ הוא מה שנקרא קופירייטר של העולם החדש. כי בנוסף ליכולות שלו כקופי הוא גם טאלנט-שחקן, גם יצרן תוכן עצמאי וגם מוביל דעה עם עשרות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות. היה מעניין לדבר איתו על תפקוד מחלקות הקריאייטיב היום, על תפקידיו הרבים והמשתנים של הקופי, על תוכן ויוצרים עצמאיים, על איך מקבלים טאלנטים כמוהו במשרדי הפרסום ולאן לדעתו הכל הולך.

פרק 35- שיחה עם ינון לנדנברג, בעלים של SFBI

שיחה ארוכה, ממש ארוכה עם ינון שהיה מבעלי אידיאולוג'יק, סוכנות האינטראקטיב הראשונה בארץ והמובילה לאורך הרבה שנים. היום כשהוא מחוץ לתעשייה, הוא מדבר בפתיחות על עולם השיווק הדיגיטלי, מצב משרדי הפרסום, שחיקת המותגים, יחסו לברנז'ה ועל התהליך שהוא עבר שבסופו החליט לעזוב את ענף הפרסום ולפתוח סוכנות שמפתחת סטארטאפים.

פרק 34- שיחה עם דן אבלגון פרסומאי ו-CMO חיצוני לסטארטאפים

דן היה קופירייטר מוכשר ובעל סוכנות סושיאל מדיה מצליחה שהתמזגה עם אדלר, אבל לפני 6 הוא יצא מענף הפרסום והתחיל לעבוד עם סטראטאפים. דיברנו הרבה בפודקאסט על העבודה של איש שיווק/פרסום/קריאייטיב בעולם הסטארטאפים, על הרוח היזמית, על המסלול שעבר, על מודלים כלכליים וכסף, על תובנות חשובות שכדאי לסטארטאפיסטים לדעת ומה צריך לעשות איש פרסום שרוצה לעבור לעולם הזה.

פרק 33- שיחה עם ארז מיטל, משנה למנכ"ל קריאייטיב ושותף בלעומק התודעה

ארז חושף בפודקאסט את הסיפור על השם "לעומק התודעה" ולמה הם לא מחליפים אותו, איך הוא חושב שהמשרד שלו נתפס בתעשייה ועל רמת הקריאייטיב שלהם, על הכניסה של טל רביב למשרד, על החיבור עם המייסדים און וזיו, על הקמפיין מעורר המחלוקת ל-veet, הסיפור של וואוי והפריצה לאירופה, על השנים בשלמור והניהול ב-jwt, על החיבור עם רמי יהושע וגם על מה למד בניהול ועל האמנות שהוא יוצר בזמן הפנוי.

פרק 32- שיחה עם ליאור מאירי, מנהל קריאייטיב בבאומן ומייסד הליכודניקים החדשים

ליאור מאירי לקח את הכישרון הקריאיטיבי שלו והתניע בעזרתו את "הליכודניקים החדשים" שסחפה את הרשת וגם עוררה לא מעט ויכוחים והתנגחויות בארץ. דיברנו בפודקאסט על הקשר בין פרסום וקריאייטיב לפוליטיקה, האם התפקיד שלקח על עצמו מפריע לו בקריירה, על הימים שלו כקופי פרוע באדלר, על השנים כפרילנס וכעצמאי המפתח מיזמים ופורמטים וגם על השנים האחרונות ב-open, על הניהול במקאן ועל התפקיד החדש בבאומן בר ריבנאי.

פרק 31- שיחה עם חנה רדו יזמת עסקית חברתית ומשנה ליו"ר מקאן

מי שהייתה במשך שנים האישה החזקה במקאן והיום היא יזמית של עסקים חברתיים, מדברת בפודקאסט על האג'נדה הנשית שהיא מובילה, על התפקיד במקאן והעזיבה לטובת מנכ"ל חדש, על הקמת מקאן וואלי והמיזמים החברתיים וגם על ה"חוסר נחמדות" שלה לפעמים, על היחס לנשים והטרדות מיניות ועל התחושה שלה לאחר הפרשה שבה הואשמה.

פרק 30- רונה יעקבי, בעלת משרד מיתוג ופרסום

היא כבר למעלה מ-20 שנה בענף הפרסום אבל יש לה אנרגיה ותשוקה של מישהי שרק עכשיו התחילה. רונה, הארטית האגדית וסמנכלית הקריאייטיב לשעבר של מקאן, מספרת לפודקאסט על הקמפיינים הגדולים שלה, על הקשר עם אילן שילוח, על היחס שקיבלה כאישה במשרד, על התחרותיות, על ניהול קריאייטיב, היציאה לעצמאות וגם מחלקת טיפים חשובים למי שרק מתחיל את הדרך וגם למנהלי הקריאייטיב הותיקים.

פרק 29- שיחה עם מאיה קרבט ונירית וייס בעלות משרד תקשורת ותוכן

מאיה ונירית עזבו תפקידים בכירים בענף התקשורת כדי לפתוח חברת תקשורת ותוכן (אל תקראו לה חברת יחסי ציבור) שבמובילה תהליכים תקשורתיים ותוכן יוצאי דופן. ובאמת הן לא חברת יח"צ סטנדרטית אלא כזו שיודעת לשלב חשיבה קריאיטיבית ויזמות. בשיחה הן מספרות על הפרוייקטים הגדולים שלהם כמו ראונד טייבל עם אמריקן אקספרס, פרוייקט find your more עם אדידס ועוד, מסבירות איך מתמחרים כאלה מהלכים, מדברות על תהליך ההקמה שלהן, על התחרות, הקשיים ועל התוכניות לעתיד.

פרק 28- שיחה עם מתן מה אהבתי, שותף בחברת המשפיענים share

האם עבודה מול משפיענים היא בעיקר לדחוף למובילי דעה מוצרים כדי שיצטלמו איתם? מסתבר שלא. בשיחה איתי מתן מספר על שיטות עבודה קריאיטיביות מול משפיענים ואיך משתמשים בהם למשל כדי לגייס כוח אדם, עונה לביקורת שישנה כלפי הקטגוריה ומפליג בדוגמאות וקייס סטאדיס מעוררי השראה. שיחה מרתקת עם יזם צעיר (בן 24 בלבד) שהפך תוך זמן קצר לאוטוריטה בתחום המשפיענים.

פרק 27- שיחה עם יובל לב, יועץ שיווקי

יובל לב היה קופירייטר, עורך נמר של נייר (אייס), מנהל פיתוח עסקי בבאומן, מנהל חברת התוכן של מקאן והיום הוא יועץ שיווקי לעסקים. דיברתי איתו על שוק הפרסום היום, על האסטרטגיה שהוא מציע לעסקים, על מקומו של התוכן השיווקי ובעיקר הקשבתי לחוכמת החיים השופעת שלו וגם שמעתי ממנו לא מעט סיפורים על התחנות שעבר בדרך.

פרק 26- שיחה עם מעיין פרוינד, בעל סוכנות המיתוג Awesome

תוך מספר שנים הצליח מעיין להקים סוכנות מיתוג שעובדת עם חלק מהמותגים הכי גדולים בארץ. דיברנו על מה ההבדל בין מיתוג לפרסום ומה הסיבה שהוא לא עושה כמעט פרסום, למה הוא מאמין כל כך בחשיבות העיצוב, על הדרך והקשיים של הקמת העסק, על העבודה עם הודיס, וגם למה אין לו בעיה עם הקמפיין האחרון של בר רפאלי והאח שלה.

פרק 25- שיחה עם אורי לברון, אסטרטג ויועץ שיווקי

אורי לברון היה שותף באדלר חומסקי שאחרי שנים בתפקיד סמנכ"ל קריאייטיב עבר להיות סמנכ"ל הפלנינג. מאז הוא הספיק להיות עצמאי, סטארטאפיסט, לעשות את הבחירות של המחנה הציוני וגם לכתוב 2 ספרים וסדרה מצליחה. בשיחה איתה ניסיתי לברר למה הוא יצא מהמשחק של משרדי הפרסום, על התובנות שלו בעולם החדש מול הלקוחות, על העבודה עם ראובן אדלר ואייל חומסקי, על הכניסה לקמפיין של המחנ"צ, למה עבר מקריאייטיב לאסטרטגיה ועל יצירת סדרת הטלוויזיה המדרשה.

פרק 24- שיחה עם שחר סגל, במאי פרסומות

שחר סגל הוא אחד הבמאים הותיקים והמבוקשים בארץ. בדקתי איתו למה הוא בחר דווקא לעשות פרסומות (ולא קולנוע או טלוויזיה), דיברנו על מצב תעשיית הפרסום בארץ, על כניסת הדיגיטל לעולם הוידאו והבמאים הצעירים, על סגנון העבודה הייחודי שלו, על הכוח שלו מול הלקוחות וגם קצת על אתא, על מסעדנות ולמה אומרים עליו שהוא לא תמיד נחמד.

פרק 23- שיחה עם יפתח חוצב, קופירייטר פרילנס, במאי וקריין פרסומות

חוצב הוא אחד שיודע לעשות המון דברים: הוא גם אחד הקופי המוכשרים בתעשייה, הוא גם מביים ואפילו קריין מבוקש. מסתבר שהקריירה שלו לא מאוד מתוכננת. בשיחה איתי הוא מספר איך התגלגל מקופי שכיר לעמדה של פרילנס מבוקש, איך הפך לקריין ומתי התחיל לביים. בין לבין הוא משלב סיפורים קורעים על הקריירה שלו, על מפגשים עם אנשי קריאייטיב בתעשייה ועל "שלישיית" שהולכת לשבור את הרשת.

פרק 22- שיחה עם שהר לוינשטיין, שותפה ומנהלת קריאייטיב של חוליגנס

שיחה מעוררת השראה עם שהר על ההחלטה לעזוב את משרד הפרסום ולהקים סוכנות עצמאית ששונה מכל מה שקיים היום, על הקשיים בתחילת הדרך, על חלוקת העבודה בין השותפים, על העבודה יחד עם בן הזוג, על המעבר לניהול קריאייטיב, על פרסום בעולם החדש, על שיטת התמחור שלהם, על הקשר בין קריאייטיב לדאטה, על הקריצה לשוק הבינלאומי, על העבודה עם מפלגת העבודה וגם על מקומן של הנשים בענף הפרסום והקריאייטיב.

פרק 21- שיחה עם יגאל בראון, מנכ"ל איגוד חברות הפרסום והבצפר

שיחה נוקבת עם יגאל על מה עושה איגוד חברות הפרסום, למה הוא לא יכול לטפל בנושא המכרזים וכוח האדם, האם אין ניגוד אינטרסים בין תפקידו כמנכל האיגוד לבין תפקידו כמנכל הבצפר, מה יהיה עם הקקטוס השנה, על השינויים שעוברים על הבצפר, הפרידה ממנהלי הקורסים הותיקים ומחשבות על האנשים שמתבגרים בענף.

ברוכים הבאים ל-Ear catcher

פודקאסט על פרסום, שיווק ותוכן

עם נגיעה של קריאייטיב.

בכל פרק מתארחת דמות בכירה ומעניינת מהענף לשיחה עמוקה על התפקיד ועל הקריירה.

marketing, creactive and advertising podcast.

זקוקים לדיוק אסטרטגי, תוצר קריאיטיבי, הרצאה או הפקת פודקאסט? מוזמנים ליצור איתי קשר>>
גנזך הפרקים
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
כל הזכויות שמורות למירן פחמן @